Sport a hubnutí jdou dohromady

Co vám pomůže při cestě za dokonalou postavou? Je to samozřejmě správné hubnutí. Jak to udělat, aby bylo skutečně efektivní, a vy jste měli jistotu, že zhubnete? Pojďte to zjistit spolu s námi. Nejprve zavrhněte všechny chybné postupy, které mohou být s úbytkem vaší hmotnosti spojeny. Jedná se třeba o hladovění, jednotvárnou stravu, nebo třeba i o zázračné pilulky, které slibují doslova zázračný úbytek vašich kilogramů. Nic z toho vám rozhodně nepomůže. Tím si buďte jisti. Co funguje, to je správná a vyvážená strava kombinovaná se sportem. A jakým?

Jaký sport je při hubnutí nejlepší?

Nejprve se podívejme na sport a konkrétní aktivity, které by měly být ty pravé, aby byla dieta skutečně účinná. Pamatujte, že nejlepší volbou je takzvaná aerobní aktivita. Jedná se o aktivitu spojenou s tím, že se zvýší vaše tepová frekvence a metabolismus, díky čemuž se tuky lépe spalují. A hubnutí je tak efektivní. Jako příklad této aktivity můžeme zmínit běh, stejně jako jízdu na kole, ale nechybí například ani aerobic, nebo Zumba. Doporučovanou aerobní aktivitou je též plavání, se kterým je spojena také výhoda toho, že během něho nijak výrazně nezatěžujete své klouby. Ideální u velmi obézních jedinců.

Na sportovní aktivitu zaměřte i jídelníček na hubnutí

Aby bylo spalování tuků při sportu účinné, je třeba zaměřit se také na správnou stravu. Tedy takovou, aby nové zásoby nevznikaly. Toho dosáhneme tím, že budeme držet správný jídelníček. Ten by měl být zaměřený nejenom na zamezení vzniku tukových zásob. Správný jídelníček na hubnutí by měl myslet i na to, že máme v plánu sportovat. Před sportovní aktivitou, ale i po ní by tak měl být zaměřený na dostatečnou dávku sacharidů, které nám dlouhodobě dodají energii, stejně jako by měl nabídnout dostatečné množství bílkovin, abychom podpořili jak růst, tak i zpevňování našeho svalstva.